Glasgow 2018

Nadřazená kategorie: Nejčtenější
in 2018
Vytvořeno: 13 srpen 2018
Zobrazeno: 988
Z Mistrovství Evropy v Glasgow jsem se vrátila s dobrým pocitem správně odvedené práce.
Trochu nezvykle jsem se až teď postavila na start olympijského triatlonu a trochu nezvykle to bylo ME konající se až v polovině srpna. Konečně však začalo všechno do sebe správně zapadat. Vždyť jsem sezónu zahájila téměř s dvouměsíčním zpožděním. Počkat se mi nakonec vyplatilo. V Glasgow jsem se cítila dostatečně rozzávoděná, ale stále natěšená na start.

Od začátku jsem měla respekt z dlouhého plavání. Voda měla navíc pod 20stupňů a tak se plavalo v pro mě neoblíbeném neoprenu. Ve snaze se vyhnout úvodnímu boji ve vodě, jsem se postavila jako úplně první z leva. Nepříjemným konfliktům jsem se vyhnula, ale čelo mi hned od začátku uplavalo. Naprosto jsem ztratila kontakt a celý druhý okruh táhla sama skupinku závodnic za mnou. Jak moc bych si přála zažít pocit být v čele první skupiny, ne až v té třetí. Z vody jsem tak vylezla s poměrně velkou ztrátou.


Trať cyklistiky mi vyhovovala, ne moc technická, ale houpavá s otočkou na konci stoupání. Poctivě jsme makaly, během třech okruhů se mé skupině povedlo smazat minutovou ztrátu. Zbylé tři okruhy jsem se tak svezla v hlavním balíku, kde se vše schylovalo k boji o čtvrté až pětadvacáté místo. Ve předu byly ujeté 3 závodnice, které si mezi sebou rozdaly medailová umístění.
Destikilometrový běh byl rozdělen do třech okruhů s prudším výběhem v každém kole. Dlouho jsem sváděla boj o sedmé místo, v závěrečném sprintu byly však dvě soupeřky silnější. I tak jsem se mohla radost z 9. místa ma Mistroství Evropy.


Druhý den po závodě jsem dostala tu možnost začínat prvním úsekem štafety. Už ve vodě jsem cítila, že si tělo pamatuje čtvrteční závod. Nicméně se mi po opět slabším plavání podařilo docvaknout hlavní skupinu na kole. Svůj úsek jsem předávala v těsném kontaktu s ostatními na 8.místě. Česká štafeta nakonec obsadila 14.místo.

Nach der Europameisterschaft in Glasgow kam ich mit dem guten Gefühl  zurück.

Einbisschen ungewöhnlich startete ich erst jetzt bei der olympischen Distanzen. Die Europameisterschaft hat sich dieses Jahr erst im Mitte August stattgefunden. Endlich ist alles nach dem Plan gelaufen. Ich began diese Saison fast 2 Monate später als normal. Meine Geduld hat sich gelohnt. In Glassgow habe ich mich parat gefühlt und hatte Lust zum rennen. 

Vom Anfang hatte ich Respekt vor dem langen Schwimmen. Das Wasser war kalt und wir schwammen noch mit dem Neo, was ich nicht so gern habe. Ich wollte mir Platz machen so habe ich mich ganz links gestellt. Ich vermeide mich vor den Konflikten aber die Führungsgruppe war schnell weg. Ich habe der Kontakt verloren und ganze zweite Runde vorne von der Gruppe geschwommen. Was für ein Gefühl, wenn es erste Gruppe wäre nicht erst die dritte. Aus dem Wasser kam ich dann mit dem großen Abstand auf die Front.

Die Radstrecke passt mir gut, nicht so technisch aber hügelig mit dem Wendepunkt auf dem Ende des Aufstieg. Wir haben ganz hart gearbeitet um die Hauptgruppe einzuholen. Nach den drei Runden hat meine Gruppe 1Minute Rückstand gelöscht. Nächste drei Runden könnte ich genießen, dass ich wieder im Spiel bin. Die Podestposition waren fast verteilt, weil 3 Athletinen den großen Vorsprung schon nach dem Radfahren hatten. 
Der 10km Lauf hat sich aus den 3 hügeligen Runden bestanden. Ich habe lange über den 7ten Rang gekämpft, im Zielsprint waren leider 2 Athletinen stärker als ich. Trotzdem freue ich mich riesig für den 9ten Rang bei der EM.

Zweiten Tag nach dem Wettkampf stand ich wieder auf dem Start, diesmal bei der Staffel. Schon im Wasser habe ich gespürt, dass mein Körper noch müde ist. Trotz der schwächeren Leistung im Wasser habe ich die Frontgruppe auf dem Rad aufgegriffen. Ich gab meine Sektion auf dem 8ten Rang im engen Kontakt mit anderen über. Die CZE Staffel wurde nach dem kleinen Enttäuschung 14te.