2011

Nejprve pár slov k letošní nabité sezóně, kterou bych zhodnotila jako zlomovou. Povedlo se mi zvítězit jak v celkovém pořadí ČP v aquatlonu tak i olympijském triatlonu. Díky týmu Cessonnais jsem mohla startovat na závodech francouzské triatlonové a duatlonové ligy, kde jsem měla tu čest stát po boku s těmi nejlepšími světovými triatlonistkami. Milým překvapením pro mě bylo, když jsem se dostala na stratovku jednoho ze závodů série Dextro Energy v Lausanne. Nechyběla jsem na MS do 23 let v Číně a na ME v Izraeli. Procestovala jsem spoustu zajímavých míst a posbírala nové zkušenosti. Měla jsem to štěstí obklopit se těmi správnými lidmi a navázat důležité kontakty.

více

Závod ME K23 se měl původně konat na konci srpna v Polsku. To však na poslední chvíli z organizování ustoupilo a Evropa se tedy přesunula až na konec října do izraelského Eilatu. Bylo těžké najít motivaci vydržet trénovat o další měsíc déle. Na druhou stranu mě lákalo startovat na svém prvním mistrovství Evropy do 23 let.

více

Stejně jako minulý rok jsem dostala tu možnost reprezentovat český svaz moderního pětiboje na mistrovství světa v biathle. Biathle je v podstatě krátký aquatlon, skládá se z 1500 metrů běhu, 200m plavání a 1500m běhu. Za necelých 15 minut je po závodě.

více

Domu jsem se přijela pouze vyspat a už jsem byla opět na cestě tentokrát do La Baule. Balení byla rychlovka, věci stačilo přehodit do menší tašky. Počasí bylo srovnatelné s Pekingem. Zima, déšť a navíc od Atlantiku silně foukající vítr. Mokrá silnice se mi stala osudnou, když jsem se na kruhovém objezdu skácela k zemi. Poprvé v životě jsme nedokončila závod. Přesto nelituji toho, že jsem do La Baule vyrazila. Vyzkoušela jsem si, jaké to je plavat v oceánu a perfektně jsem si užila závěrečnou diskotéku. Osvěžující proběhnutí po pláži před odjezdem bylo třešničkou na dortu.

Chtěla bych poděkovat především Oliverovi Marsolierovi, který mi umožnil závodit na závodech francouzské ligy. Obdivuji atmosféru přátelského ducha klubu Cessonnais, která vždy převládá v triatlonových i duatlonových soutěžích. Nikoho nesvazuje touha po nejlepším výsledku, na prvním místě převládá pohoda, kde žádný problém není neřešitelný.

Thanks a lot of and I hope to see everyone in next season!

 

 

Více zde: http://kurikovapetra.webnode.cz/news/the-last-grand-prix/