Baku 2015 aneb nezapomenutelný zážitek

Na 1. Evropské hry do Baku jsem odjížděla s velkým očekáváním a vrátila jsem se ještě víc nadšená.

Olympijský sen jsem si ještě nesplnila, ale troufám si říct, že tato akce k tomu měla velmi blízko. O to víc jsem ráda, že jsem se mohla zúčastnit a vyzkoušet si atmosféru Her. Na vlastní kůži jsem pochopila pojem Athletes village, která funguje úplně nezávisle na okolním světě. Sportovci z různých sportovních disciplín na jednom místě. Nikde však nebyl problém s frontami, protože všude bylo všeho dost. Obrovská jídelna, sportovní centrum s bazénem, fitness a wellnes centrum, venkovní kurty, herny, poliklinika s lékařskou péčí, pošta, kadeřnictví, manikúra, prádelny, náměstí s živou hudbou, zkrátka všechno na, co si vzpomenete.

A jde se do průvodu! (já jsem zahájení Her sledovala z vesnice)

Každý jsme pyšný na svůj stroj

Závod byl pro mě dalším zážitkem. V sobotu bylo velmi větrno, což mělo velký vliv na průběh závodu. Startovalo se z pláže, voda byla dlouho mělká a tak jsem zvolila taktiku delfínových skoků, která se mi hodně vyplatila. Rozbouřené moře si s námi pohrávalo. Nakonec se mi podařilo vylézt na 11. místě, což hodnotím jako největší úspěch. Komfortně jsem stihla první balík. Do úniku se vydala pouze Rachel Klamer, která nám trochu uplavala, a Lisa Norden. Během prvního okruhu se kolem nás prohnala motorka jménem Nicola Spirig. Bylo nás v balíku 9 a stejně se nám nepodařilo její nástup zachytit. Nicola si strojovým tempem dojela vedoucí závodnice a bylo rozhodnuto. V balíku byla spolupráce na nulovém bodě, vepředu jsme se střídaly pouze ve čtyřech. Měla jsem sice dobrý pocit z toho, že jedu aktivně, ale i tak nás zezadu sjela další skupina, ve které byly dobré běžkyně. Zároveň nám první tři rychle ujížděly. Z druhého depa jsem vyběhla velmi svižně, ale postupně jsem začala vadnout. Bylo horko a hlavně mým nohám chyběly odběhané kilometry, kterých v poslední době moc nebylo. Nakonec to stačilo jen na 21. místo, se kterým spokojená nejsem.

 

Koncentrace před startem

Na kole se mi jelo výborně

Hry však hodnotím více než pozitivně. Vyzkoušela jsem si atmosféru velkolepé akce. Dostala jsem se do rukou zkušených fyzioterapeutů a doktorů, které jsme měli k dispozici v českém domě. Celému podpůrnému týmu chci poděkovat a věřím, že se ještě uvidíme.