Soustředění Jižní Afrika aneb #allin4tokyo / Südafrika Camp

Stejně tak jako minulý rok jsem na první letošní soustředění vyrazila společně s těmi nejlepšími atlety ze Swiss Triathlon. Naší cílovou destinací byl po dobu téměř 3 týdnů slunečný Stellenbosch v Jižní Africe.

Již několikrát jsem měla tu možnost startovat na závodě v Cape Town, ale ještě nikdy jsem v Africe netrénovala po tak dlouhou dobu.
Ubytování jsme byli v rodinném B&B hotýlku, kde nám byly servírovány výborné snídaně a taky jsme si tam mohli sami vařit. Sportoviště byla ve vzdálenosti 2km, všechno na jednom místě - venkovní plavecký bazén 50m, multifunkční posilovna, atletický stadion a obrovské travnaté plochy určené k běhání.

Obvykle jsme začínali s cyklistickým tréninkem už v 6:30 ráno. Teplota vzduchu byla v tuto dobu příjemná a nebyl tak silný provoz. Z bezpečnostních i servisních důvodů nás vždy doprovázelo i auto. Nejteplejší část dne jsme strávili ve vodě plaváním. Odpoledne nám pak zbylo dostatek času na odpočinek, abychom měli energii na závěrečný běh.
Během soustředění jsem měla možnost účastnit se i dvou závodů. Prvním byla plavecká míle "Bridge House Mile" na otevřené vodě. Bylo neskutečné, kolik lidí se tohoto dění účastnilo. Já si doplavala pro třetí místo těsně za mojí tréninkovou partnerkou Alissou König.

Druhým závodem byl sprint ATU Cup in Maselspoort, kam jsme cestovali letecky. Stejně jako zbytku mých tréninkových kolegů se mi nepovedlo předvést optimální výkon. Důvodem byla zřejmě nulová aklimatizace na výšku 1400m.n.m. Přesto jsme se toho spoustu naučili a taky prožili. Start závodu se konal až odpoledne a my měli ve stejný den ještě letět domů. Po bolestivém doběhu do cíle, kdy jsem na posledním kilometru přišla o bronz, se ke mě řítila paní od dopingu. Náš odjezd po závodě měl být už tak velmi rychlý a teď jsem musela ještě na doping. Najeli jsme na krizový scénář, kdy mi všechny věci včetně kola zabalili mojí týmový kolegové. Já přemluvila komisařku, že mě musí doprovodit na letiště. Test jsem dokončila až po následném odbavení tam.

Jižní Afrika byla zkrátka jedním velkým dobrodružstvím. Mockrát bych chtěla poděkovat oběma trenérům Nicovi i Gordonovi za skvělou organizaci, Liz za kvalitní servis v oblasti fyzia. Dále jsem moc vděčná za super partu lidí, kdy jsem měla pocit, že všichni žijeme společný sen #allin4tokyo. Díky vám se cítím o dost silnější. Děkuji i za pomoc ze strany Olympu CSMV, díky kterému jsem mohla vycestovat do Afriky na tak dlouhou dobu.

DEUTSCH

Das erste Trainingslager im neuen Jahr könnte ich dank Swiss Triathlon in Südafrika genießen. Wir haben fast 3 Wochen im sonnigen Stellenbosch verbracht.
Ich war schon mehrmals in Cape Town für ein Rennen aber bin noch nie so lange in Afrika trainieren gewesen.

Wir wohnten in einem heimeligen B&B Hotel, wo wir leckeres Frühstück bekamen und dürften auch selber kochen. Die Sportanlagen hatten wir 2km entfernt - ganz tolles Aussenpool, Gym, Leichtathletik Bahn und riesige Rasenflächen zu unsere Füßen schonen.

Die Velotouren starteten wir meistens schon um 6:30. In dieser Zeit waren die Temperaturen mega angenehm und weniger Verkehr. Aus den Sicherheitsgründen hat uns auch ein Auto begleitet. Über die wärmste Mittagszeit waren wir im Wasser. Am Nachmittag hatten wir dann genug Zeit für Erholung, dass wir bereit für den Lauf sind am Abend.

Während der Lager könnte ich bei den 2 Rennen mitmachen. Das erste Rennen "Bridge House Mile" war schwimmen im offenen Wasser für 1600m. Unglaublich wie viele Teilnehmern es gab. Ich habe den dritten Rang dort gemacht.
Der zweite Wettkampf war ein Sprint ATU Cup in Maselspoort, wohin wir fliegen müssten. Gleich wie meine Teamkollegen habe ich nicht optimale Leistung gebracht. Der Grund war wahrscheinlich keine Aklimatisieren für die Höhe 1400m ü. M.. Trotzdem haben wir viel gelernt und erlebt. Ein paar Stunden nach dem Start ging unser Flug zurück. Mich haben sie über meine Enttäuschung vom 4ten Platz für Dopingkontrolle genommen. Die Zeit wurde richtig knapp. Dank meinen Kollegen welche für mich das Velo und die Sachen zusammen packten, bin ich mit der Dopingkommissarin auf dem Flughafen in richtigen Zeit gewesen. Ich könnte die Kontrolle dann nach dem Check-in beenden.

Südafrika war einfach ein großes Abenteuer. Ich wollte mich bei beiden Coachs Nico und Gordon bedanken. Ich bin auch sehr dankbar für die tolle Teamkollegen und perfekte Physio Behandlung von Liz.
Danke euch allen, ihr wart super! Dank euch fühle ich mich etwas stärker und das Projekt Tokyo ist wieder etwas näher.