Česká triatlonová sezóna 2020

Přestože byla závodní sezóna 2020 poněkud chudší na závody, mám o čem psát.

 

Přes zimu jsem tvrdě makala, motivace Letní olympijské hry v Tokyu byla obrovská. Po návratu ze soustředění v JAR se vše začalo ubírat jiným směrem. První covidová vlna změnila plány snad úplně každému. Ze dne na den jsem se musela rozhodnout, kde zůstanu - ve Švýcarsku nebo v Čechách? Rozhodla jsem se zůstat ve Švýcarsku. Rodinu jsem viděla naposledy o Vánocích, do Čech jsem se mohla vrátit na konci června. 

První víkend v červenci se konal úvodní závod ČP v Račicích. Neskutečně jsem se těšila. Semifinále se startovalo intervalově, každý si jel za své. Odpolední finále byl už hromadný start. Dopoledne jsem se trochu šetřila a vyjela si tak celkově 5. místo, odpoledne už jsem byla v plné síle podat maximální výkon. Nakonec jsem si až do posledních metrů táhla na zádech moji tréninkovou kolegyni Alissu. Nakonec pořadí vydrželo až do konečného cíle. Nabitý víkend jsem zakončila oddílovou štafetou, která se jela v neděli.

Dalším závodem byl opět český pohár, tentokrát MČR v olympijském triatlonu v Příbrami. Byl to super víkend. V pátek jsem natáčela úvodní video k novému logu ČTA. Noc jsem strávila u hostitelské rodiny v chalupářské Višňové. Cítila jsem se tam jako doma. Navíc mě místní proškolili ohledně záludností na trati závodu. Přesně jsem věděla, do čeho jdu. Jediná neznámá byl bezhákový formát cyklistiky. Rovinatá silová trať mi dala dost zabrat. Do cíle jsem nakonec doběhla až třetí, ale přesto jsem získala svůj první mistrovský titul. Závod vyhrála Němka Caro, které jsem o závodě pověděla já, a z druhého místa se radovala Slovenka Romča.

Poslední Český pohár, kterého jsem se účastnila, bylo MČR ve sprint triatlonu v Brně. Tam mě tělo moc neposlouchalo. Nejvíce jsem se trápila hned při úvodním plavání. Přesto mě hnala motivace, že každý závod je dobrý trénink a dokud nejsi v cíli, makej. Nakonec z toho bylo celkově čtvrté místo a vícemistrovský titul na sprint tratích. Závod vyhrála Laura Lindemann, která o týden později ukořistila bronz na MS v Hamburku.

Vrcholem sezóny se stal Světový pohár v Karlových Varech, kam se sjela kompletní světová špička. Měla jsem radost, že se konečně budu moct srovnat s těmi nejlepšími atletkami, které se do Varů přesunuly rovnou z MS v Hamburku. Tlak z očekávání domácího publika byl náročný, ale zároveň mě dost motivoval. Velmi mi pomohlo, že jsem měla k dispozici trenéra Gordnona, který mě vždy dokáže uklidnit. Z vody jsem vylezla v druhé skupině, se kterou jsem absolvovala i cyklistiku. Slušným běžeckým výkonem jsem finišovala na dvanácté pozici, v očním kontaktu za Katie Zaferes.

Sezónu 2020 hodnotím pozitivně. Odpočinula jsem si od cestovatelského závodního stresu a měla jsem čas věnovat se konzistentnímu tréninku.