VT Ramsau

Spousta lidí zažívá poslední 2 týdny před Vánoci peklo. Já Vánoce zbožňuji a nikdy se jimi nestresuju, naopak si advent užívám.

Nicméně od 14. do 21. prosince bylo naplánováno horské soustředění, které nám hradilo Centrum sportu MV. Společně s A výběrem juniorů jsme se vydali do rakouských Alp, konkrétně do Ramsau. Prvotní zprávy o situaci se sněhem nevypadaly moc dobře a tak jsem si na poslední chvíli mezi zavazadla raději přihodila i staré lyže. Nakonec nebylo na co si stěžovat. Sněhu sice bylo málo a v průběhu nepřipadla ani jedna vločka, ale místní se o běžkařské tratě umějí skvěle postarat. Takže nás každý den budilo sluníčko s jarními teplotami a zároveň jsme na běžkách vyráželi rovnou od chalupy. Sucho jistilo bezpečné podmínky na běh a po setmění jsme polykali kilometry v místním bazénu. 

Moc se mi líbilo naše ubytování, kde jsem se cítila skoro jako doma. Dřevěná chalupa s vlastním chlívkem s kravičkami patřila na týden jenom nám. O českou stravu se výborně postaral náš kuchař Milan, který mi dokonce vyhradil místo na poličce v kuchyni a tak jsem si každé ráno mohla vařit kakao, tak jak jsem zvyklá :-)

A jak se dařilo v tréninku? Protože jsme byli na horách, v žádném dnu nechyběly běžky. Běžecké tréninky jsem absolvovala po boku naší nejlepší triatlonistky Venduly Frintové. Občas to pro mě byl spíš „běh o život“, ale jsem ráda, že jsem si to s Vendy mohla zkusit. Plavání jsme absolvovali pod odborným vedením Ivany Felgrové, jejíž tréninky pro mě byly příjemnou změnou. Zdravotní dohled nad námi měl „píchač“ Jirka Novotný, který nám každé ráno odebíral laktáty a glykémii. K vyhodnocování ortostatického reflexu nechyběla Lenka Kovářová. Dále nesmím zapomenout na vedoucí trenéry pana Formánka a Seidla.