Další víkend, další závod, další 7. místo

Vytvořeno: 19 květen 2014
Zobrazeno: 3047

Bylo by škoda nevyužít Evropského poháru, který se konal kousek od českých hranic. City Triathlon v Bratislavě se jel na sprinterských tratích. Počasí bohužel pořadatelům nepřálo, vítr, déšť a zima se podepsaly na návštěvnosti této akce.

Voda měla 14 stupňů, vzduch 11°C. Podle pravidel ITU by měla být plavecká část zrušena. Byly podány protesty od některých závodníků, kterým se plavat nechtělo. Start se začal posouvat, pořadatelé chtěli zřejmě počkat až se oteplí :-) Nakonec byla veškerá prohlášení vzata zpět a vrátilo se k původnímu plánu. Start byl ohlášen na původních 11:30. Najednou bylo 20 minut do startu. Namazat hřejivkou (nedám dopustit na u atletů známý Nicoflex), obléknout do neoprenu a už jsem si užívala radost z toho, že je moje počasí. Studená voda brala dech, nějak jsem podcenila orientaci a dvakrát jsem si zaplavala jiným směrem. Posledních 300 metrů jsem musela hodně napálit, abych se zařadila mezi zbytek startovního pole. Z cyklistiky jsem měla respekt. Možná jsem měla zariskovat a první balík mohl být můj. To se však nestalo. Přestože se jelo pomalu, neustále se padalo. Naštěstí se mi pokaždé podařilo pády objet nebo se padalo až za mnou. Díky pomalému kolu jsem byla na běh čerstvá. Nekoukala jsem doprava, doleva, na 5 kilometrů není potřeba taktika. Běží se od začátku do konce naplno. Chytla jsem svůj rytmus a vypálila jsem z depa. Na konci prvního okruhu na mě zakřičel vedoucí výpravy Zdeněk Kabrhel, že musím do penalty-boxu kvůli pytlíku, ve kterém jsem měla schované boty, aby mi do nich v depu nenapršelo. 15 vteřin čekání bylo nekonečných a na tak krátké trati i klíčových. Ztratila jsem kontakt se závodnicí z Dánska a prohnaly se kolem mě Polka s Rakušankou, které se mi sice povedlo doběhnout, ale víc už jsem nestihla. Byla to moje první zkušenost s penalty-boxem. Pokud někdo říká, že si během čekání člověk odpočine, tak to je hloupost. Zastavit se a znovu se rozbíhat není nic příjemného.

Mockrát děkuji Zdeňkovi, že mě na penalty-box upozornil. Chybami se člověk učí a na pytlík jen tak nezapomenu.