Opět zpátky na webu

Po boji s technikou jsem zpátky v administraci vlastních webovek. Událo se toho poměrně dost. V krátkosti jsem se snažila vše shrnout do jednoho článku.

TRIATLON WALLISELLEN 0,5-15-4km 2.místo

Na úvod sezóny jsem se zúčastnila prvního závodu švýcarské národní ligy ve Wallisellen. Hned po plavání, které se odehrávalo ve vnitřním bazénu, mi uplavala švýcarská jednička Jolanda Annen. Cyklistiku jsem absolvovala ve skupině několika dalších holek, Jolly se nám bohužel dojet nepodařilo. Rychlý běh mi zajistil slušné druhé místo.

FLUGHAFEN LAUF 17km 2.místo

Další kvalitní trénink, rovinatý běh kolem letiště. Od trenéra jsem měla nařízeno běžet volně, což jsem úplně nedokázala. Nicméně jsem se držela ve hlídaném tempu a moc si závod užila.

SP ASTANA duatlon 5-40-10km 8.místo

Triatlonová sezóna konečně zahájena. Již před odletem jsem věděla, že se Kazachstán teprve probouzí ze zimy. Moc hezky zorganizovaný závod, bohužel škoda, že klimatické podmínky nedovolily startovat na triatlonových tratích. Nicméně bylo pro mě snadnější být po prvním běhu v čelní skupině, na kole se jelo extrémně rychle se spoustou nástupů. Několik lidí z balíku odpadlo. Druhý běh jsem možná trochu protaktizovala, dlouhou dobu jsem běžela na 6. pozici. Za zády jsem si však táhla další 2 soupeřky, které byly v závěrečných metrech silnější.

SP CAGLIARI 0,75-20-5km 36.místo

Velmi dobře rozjetý závod, nakonec však velké zklamání. Trať cyklistiky i běhu  byly extrémně náročné, kopcovité, což mi sedělo. Když se mi konečně podařilo prodrat se do hlavní skupiny, tak jsem v jednom ze sjezdů trefila výmol a nalomila ráfek. Zastávka ve wheel stopu znamenala ztrátu koncentrace, kolo se špatně ovládalo, v dalším sjezdu mi zapadnul řetěz. Hledání motivace do konečného běhu bylo složité.

SP ANTWERPEN 0,75-20-5km 14.místo

Naprosto netradiční nebo možná pro Belgii spíš tradiční trať cyklistiky, kdy se více jak polovina závodu jela po kostkách. Na startu se sešla velmi silná plavecká špička, první žena dokázala plavat více jak o 20" rychleji než nejrychlejší muž. Téměř neskutečné uvěřit (obě kategorie plavaly bez neoprenu). Z vody jsem vylézala spíš až ve druhé polovině. Jízda na kostkách mi však seděla a tak jsem se probojovala do druhého balíku. Ztrátu na čelo se nám smazat nepodařilo, ale díky kvalitnímu běhu jsem seběhla i několik holek z prvního balíku.