Víkend na rozzávodění

Mistroství republiky v aquatlonu se letos konalo u nás v Jablonci a tak jsem se mohla dvojnásobně těšit na obhajování titulu.

Plaveckou část jsem absolvovala v poslední nejrychlejší rozplavbě na dráze s Jíťou Šimákovou. Rozplavba byla namixovaná s klukama a tak jsem měla tu čest zaplavit si s Honzou Mickou, který je momentálně nejlepším českým vytrvalcem na tratích 400, 800 a 1500VZ. Honzu přilákala finanční prémie, která byla přislíbena tomu, kdo zaplave čas pod 8:15 a doběhne do 20% času vítěze. Sice jsem myslela, že poplavu rychleji, ale boj o nejrychlejší plavecký čas mezi ženami jsem zvládla.

Běžecká část se odehrávala na větrné hůrce atletického stadionu. Průběh druhé disciplíny jsem nechala na svých soupeřkách. Startovalo se hromadně, což bylo pro mě výhodnější. Stačilo mi se holek udržet. Překvapilo mě, že se na místní podmínky, běželo rychle. Největší práci odvedly Romča Gajdošová, která se snažila smazat ztrátu z bazénu, a také Jíťa, které by stačilo mi uběhnout o pár metrů. Ani jedné se však nepovedlo mě setřást a tak jsem na posledních 600 metrech nastoupila a doběhla si i pro nejrychlejší běžecký čas mezi ženami.

Abych vyzkoušela materiál a rozzávodila se kompletně, byla na nedělním programu časovka v Jabkenicích. Počasí bylo nádherné, startovní listina čítala více jak 120 jmen. Konečně jsem mohla vyzkoušet můj nový stroj v závodě. Na rovinatou trať čítající 26 kilometrů jsem nasadila i nové obutí v podobě žlutých galusek Elite S3 od Tufa. Nakonec jsem byla nadšená. Rovinatá trať sice nahrávala časovkářským speciálům, ale i tak jsem se dokázala prosadit i mezi specialistkami. Galusky řezaly stopu, rám splynul s mým tělem. Výsledný čas 42:50 nakonec stačil na čtvrté místo se ztrátou minuty a půl na vítězku Nikču Noskovou s KC Kooperativa SG.